Citrinas

Citrinas – reta geltonos ar gelsvos spalvos kvarco atmaina, egzistuojanti jau tūkstančius metų. Cheminė formulė – SiO2. Mineralas taip vadinamas dėl geltona spalvos, kurią įgauna dėl geležies priemaišų.

Citrinas – vienas svarbiausių saulės rezginio (Manipura) čakros akmenų.
Žmogus, išsirinkęs citriną, išsiduoda, kad dabartiniu metu jam svarbiausia savo sugebėjimų raiška ir savirealizacija.

Citrino tema – savirealizacija, o jo funkcija – savirealizacijos visuomenėje, atskleidžiant atsineštus sugebėjimus.

Taigi, citrinas atskleis žmogaus atsineštas galimybes, pritrauks jų realizaciją ir iš jos gaunamą naudą. Šis akmuo padės patikėti savo jėgomis, ves į jų realų pritaikymą ir pasitenkinimo iš to patyrimą.

Citrinas skatina dvasios tvirtumą tų, kurie bunda arba jau yra pabudę, padeda jos augančią jėgą įgyvendinti materialiuose darbuose.

Tai vienas svarbiausių mineralų, skatinančių dvasios ir materijos santykio harmoningą suvokimą ir realizavimą savo gyvenime.

Citrinas pripildo savo šeimininko aurą švarios auksinės energijos, ramina perdėtas emocijas, apvalo mintis nuo pesimistinių tendencijų, įlieja į mąstymo struktūras optimizmo, tikėjimo gėriu, pamažu žadina poreikį kurti ir būti visuomeniškam.

Citrinas apvalo čakras ir energetinius kanalus, skatina kūrybingą aktyvią saviraišką, kuri įmanoma tada, kai žmogus jau aiškiai suprato, kad kūnas, jo pojūčiai ir protas – tik instrumentai, kuriais siela naudojasi šioje Žemėje tam, kad įvykdytų savo užduotis. Jis veda į materialios ir dvasinės realybės darną bei egoistinės sąmonės perėjimą į kolektyvinę, pradedant jaustis jos dalimi. Todėl citrinas tampa tiltu tarp žemiškosios ir dvasinės realybių.

Pirmiausia citrinas valo mentalinį kūną: apvalo nuo įsikalbėtų ir įkalbėtų mentalinių programų bei laiko apnašų. Jis veda į supratimą, kad žmogus turi iš tų programų išsivaduoti, nes būtent jos jį laiko svetimos valios gniaužtuose. Jis skatina ne kalbėti apie darymą, o daryti. Citrinas sužadina pasitikėjimą savimi, savo Keliu ir Vedliais. Tik taip įmanoma įveikti kliūtis ir išbandymus kelyje į užsibrėžtą tikslą.

Šis akmuo suaktyvina atsineštus talentus ir sugebėjimus, paskatina jų vystymą ir panaudojimą visuomenės labui, taip pat sielai naudingų siekių ir norų realizaciją, tačiau nebeveikia, jeigu šeimininkas siekia valdyti kitus ir turėti iš jų naudos.

Citrino energija auga, jeigu jo šeimininkas nelaukia, kad jam kas nors ką nors duotų, o pats dalijasi tuo, ką turi, su kitais taip, kaip pasirenka. Kartu citrinas padeda neužstrigti vien ties ateinančiais turtais ir materialiais dalykais, skatina savaip ieškoti dvasios, kaip visa ko pradžios šaltinio.  Todėl jis labai reikalingas visiems, kurie materijos ir dvasios pusiausvyros reikiamybės nesupranta arba jiems jos stinga.

Citrinas neįkainojamas giliose meditacijose, kuriose siekiama pažinti to, kas vyksta, prasmę ir esmę. Tačiau tą, kuris pažino, citrinas skatins dalintis tuo pažinimu su kitais per savo darbus ir taip ves į kolektyvinės sąmonės neaprėpiamumo ir egoistinės sąmonės menkumo suvokimą.

Ypač vertingas pagalbininkas – pakabutis iš citrino kristalo. Jis palaiko meditacijos gilumą, emocijų ir proto ramybę, suteikia vidinę pusiausvyrą, padeda dvasios įkvėpimą tinkamai pritaikyti žemiškoje realybėje. Šitaip su džiaugsmu ir optimizmu mokantis, ugdantis ir dirbant, atsiveriant vis naujam pažinimui, jis veda sielai reikalingu sąmoningos evoliucijos keliu.

Citrinas ypač vertingas pasidavus liūdesiui, nerimui ar net depresyvioms nuotaikoms dėl nepasitikėjimo savimi, savo galimybių nežinojimo ar tiesiog nerealizavimo. Jį reikėtų nešioti ir žmonėms, per ilgai užsisėdėjusiems namuose, praradusiems darbą arba nenorintiems prabusti iš savo proto arba artimųjų palaikomo sielos letargo. Šiuo atveju citrinas tiktų ant širdies arba imuninės sistemos centro.

Šis akmuo naudingas tiems, kurie laikinai praradę gyvenimo džiaugsmą, nebeturi jėgų gyventi ar net mąsto apie savižudybę. Šiuo atveju naudingas citrinas kartu su ametistu ir rožiniu kvarcu.

Citrinas taip pat palankus sąžiningiems verslininkams, turintiems žaidėjo gyslelę, politikams, visuomenės veikėjams, iš tiesų siekiantiems padėti kitiems, dirbantiems ir neužmirštantiems labdaringų tikslų. Jis skatina organizatoriaus talentą, įtaigą ir praktinę intuiciją, traukia sėkmę ir turtą. Citriną nešiojantis žmogus greitai perpranta kitus ir valdo situacijas, lyg šachmatininkas mato vis daugiau ėjimų į priekį. Citrinas moko kilniai ir įtikinamai kalbėti, kartu traukia sėkmę ir įtakingų asmenų palaikymą.

Citrinas labai mėgsta dėmesį, todėl kalbinkite jį, glostykite ar nors kartkartėmis pažiūrėkite į jį.

Citrino šalutinis poveikis labai menkas, todėl daug kas gali šį mineralą nešioti, jei pavyks gauti tikrą, nes jo ištekliai pasaulyje jau labai išsekę. Pradžioje nešiojant gali sustiprinti išskirtinumo jausmą, o turintieji žaidėjo gyslelę, gali užsižaisti savo sėkme.

Poveikis kūnui

Naudingas profilaktiškai kepenims, kasai, blužniai, endokrininei sistemai ir skrandžiui (ypač turint nervinio pobūdžio problemų), mažina kraujospūdį, valo limfą, kraują, kvėpavimo takus. Ramina nervų sistemą, psichozes, depresiją, savigriovą.

Derinimas

Su ametistu – (žr. ametrino (natūralaus gamtos sukurto ametisto ir citrino derinio) aprašymą);

Su žaliuoju turmalinu – sėkmei, pilnatvei;

Su dūminiu kvarcu – darbui su trukdančiomis baimėmis, savęs niekinimu.

Citrinas labai mėgsta dėmesį, todėl kalbinkite jį, glostykite ar nors kartkartėmis pažiūrėkite į jį.

Citrinų padirbiniai

Tikrieji citrinai tampa vis retesnėmis gamtos dovanomis, todėl sunku šių akmenų nusipirkti tikrų. Dėl to tikrųjų citrinų kainos vis labiau auga, o tai reiškia, kad jie buvo, o ateityje dar labiau bus padirbinėjami. Vienas paprasčiausių ir pigiausių būdų – ametisto pakaitinimas. Jis įgyją geltoną spalvą. Tikro citrino kristalas panašus į kalnų krištolo ir dūminio kvarco tiesius viengalius kristalus, o ametisto kristalai turi kūgio formą.

Padirbtas citrinas

Kitas paprastas būdas imituoti citriną – pakaitinti dūminį kvarcą, tad vien pagal kristalo formą šiuo atveju bus sunku atskirti, ar citrinas tikras. Tokiu atveju geriausia dėl akmenuko patikrinimo kreiptis į specialistus, kurie, esant natūraliam akmenukui, išduos sertifikatą.

Apdoroti akmenys nebetenka savo savybių, tačiau neįgyja ir to, kuo jį norima imituoti savybių.

*Aprašymas parengtas pagal A. Ilgevičienės „Akmenų knyga arba žingsnis į platesnį suvokimą“, 2018.

Product added to compare.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).
Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su mūsų privatumo politika