Šis nuostabaus grožio ir tyrumo mineralas priklauso kvarcų šeimai. Cheminė formulė – SiO2. Kvarcai yra galingi energijos korektoriai, kurie naudojami dvasinių praktikų ir meditacijų metu.
Kalnų krištolas – tai skaidrus, permatomas kvarcas, kuris buvo labai vertinamas Lemūrijoje ir Atlantidoje. Jį senovės alchemikai vadino „Žemės oda“. Jų manymu, kalnų krištolo pagalba mūsų planeta gauna informaciją iš Visatos. Japonijoje jį vadino „Užšaldytu drakono kvėpavimu“, o senovės Egipte šį mineralą priskyrė mistiniams mineralams, turintiems magiškų galių. Skaidrus mineralas simbolizuoja minčių, ketinimų grynumą ir sielos atvirumą.
Kalnų krištolas laikomas aiškiaregių mineralu. Šie kristalai yra galingi informacijos laidininkai ir nuo senų laikų garsėjo kaip ypatingų galių turintis amuletas, apsaugantis nuo demonų, nelaimių ir ligų, suteikiantis įžvalgą ir pranašystės dovaną.
Kalnų krištolas – tai savotiška kosminė antena, kuri įsijungia pagal jį į rankas paėmusiojo žmogaus sąmoningumo švarą. Jame visų sąmonės lygmenų įvairovė, nes jis – Dvasios šviesos laidininkas. Kristalai įrašo viską, kas aplink juos vyksta, todėl lengvai įprogramuojami. Juose slypi ištisos Žemės ir Kosmoso bibliotekos, turinčios savus lygmenis, todėl kiekvienam atsiveria tas informacijos pluoštas, kuriam pagal savo vidinę švarą ir širdį yra pasiruošęs žmogus. Tad pagrindinė kalnų krištolo tema – sąmonės Šviesa, o jo funkcija – pritraukti ir išspinduliuoti sąmonės Šviesą.
Taigi, minėta, jog kalnų krištolo kristalai lengvai programuojami, nes labai talpūs. Būkite atsargūs su tais, kurie Jums siūlosi užprogramuoti Jūsų kristalą, ypač už pinigus. Šviesa nėra perkama ir parduodama. Užprogramuoti savo kristalą galite patys arba leisti tai padaryti žmogui, kurį laikote savo Mokytoju, todėl tvirtai pasitikite. Užtenka tokiam žmogui duoti jį palaiminti. Tuomet nešiokite ant širdies, bet į rankas tiems, kurie netiki dvasiniu pasauliu, Kūrėju, niekada neduokite. Savo kristalą Jums vertinga energetine biblioteka galite pripildyti nešiodamiesi jį ten, kur Jūsų širdis džiaugiasi, imdami į svarbius seminarus, dvasines keliones ir pan. Užtenka jį pasidėti šalia savęs medituojant, klausantis išmintingo žmogaus. Galite duoti jį į rankas mylimiems ir Jus mylintiems žmonėms, kad jų meilė įsirašytų kristale ir liktų net tuomet, kai jų nėra šalia. Patikėkite, kristalo talpumas neišsemiamas ir jame lieka viskas. Šitaip susirinksite Meilės ir Šviesos jėgą, kurią galėsite vis papildyti. Tokį kristalą galite nešioti nuolat, pagal poreikį derinti su kitu tuo periodu reikalingu mineralu, nes kalnų krištolas, kaip idealus tarpininkas, dera su visais mineralais.
Galimi atvejai, kad ilgai nešiojamame kalnų krištolo kristale atsiranda nešvarių dėmelių, įtrūkimų ir pan. Taip kalnų krištolas perima žmogaus problemas. Jį reikia išvalyti, o kartais jis visa tai taip įgeria, kad pats žūsta, todėl tenka atiduoti Žemei.
Kalnų krištolas naudingas vaikams ir paaugliams, taip pat visiems jautresniems žmonėms.
Poveikis kūnui
Kalnų krištolas taikomas gydyti daugeliui ligų:
· Padeda turint problemų su kaklo sritimi: skydliauke, patinus kaklo liaukoms, užkimus, peršalus (nešiojami karoliai, pakabukas);
· Karolius ar pakabuką gali nešioti mikčiai;
· Harmonizuoja abu smegenų pusrutulius (nešiojami auskarai);
· Mažina skausmą, tinimą, aušktą kūno temperatūrą;
· Sąnarių skausmus mažinti tiks kristalų apyrankė;
· Endokrininės liaukos stimuliuojamos nešiojant kalnų krištolą ant kaklo;
· Širdies ritmą harmonizuoja, plaučius stiprina karoliai arba pakabutis;
· Gydymo procesui pagreitinti derinamas su reikalingais bet kuriais kitais mineralais.
Kalnų krištolas – tai neutralumas, todėl jis nieko nedaro ir niekur nieko nekviečia. Jo darbas – atverti Šviesą tiek, kiek ji gali būti plačiausiai atverta tam, kuris to siekia. Jis –tarpininkystės pavyzdys.
Pastaba. Kalnų krištolas labai susidraugauja su savo šeimininku, todėl jeigu jį nešiojate, nebeduokite kitiems. Jei visgi nusprendėte jį atiduoti, nuprauskite, padėkokite, pasikalbėkite ir paaiškinkite situaciją, kaip tai darytumėte su draugu, su kuriuo tenka atsisveikinti. Beje, daugelis akmenų nemėgsta keliauti iš rankų į rankas: pradėjęs su kuo nors dirbti, akmenėlis pripranta, todėl jei su juo nepakalbėję atiduosite kitam, gali supykti. Nesijuokite, nes tai tiesa... To nepadarę nustebsite, kad aplinkui pradeda dėtis keisti dalykai... Ypač tai pasakyta apie konkrečiam žmogui pagamintus juvelyrinius dirbinius su bet kuriais tikrais mineralais.
Herkimerio deimantas
Kalnų krištolo dvigaliai kristalai iš Herkimerio apygardos (JAV) ypatingi savo forma, primenančia deimantą, todėl vadinami Herkimerio deimantais.
Anot A. Ilgevičienės (2018), Herkimerio deimanto funkcija – kelio į savo sielą išgryninimas.
Šie kristalai mažiau naudotini fizinio kūno bėdoms tvarkyti, labiau tinka dvasios ieškojimo procesuose. Jie skirti tiems, kurie suprato, kas Aš nėra vien kūnas, jausmai ar protas. Jiems jau aišku, kas Aš – tai Siela, šiuo metu turinti kūną, kuriame gyvena, pojūčius, kurie padeda orientuotis aplinkoje ir protą, galintį padėti suprasti, kaip visa tai atlikti geriau. Siela žino geriau nei visi tie trys kartu. Ji švari ir tyra, tačiau jau minėta trijulė ją užgožė. Herkimerio deimantas kreipiasi tiesiai į Sielą, aplenkdamas protą ir pojūčius, nes ypač daug gali padėti tiems, kurių siela bunda ar jau yra pabudusi.
Herkimerio deimantai padeda tiems, kurie jau įveikė didžiausių prieštaravimų periodus, todėl pagaliau sugeba atskirti nebylų sielos balsą nuo emocijų raginimo ir proto įkalbinėjimų. Tokie žmonės siekia vidinės harmonijos, kurios būseną jau yra patyrę. Šis kristalas padeda jiems ją susigrąžinti praradus, o susigrąžinus – išlaikyti. Taigi, Herkimerio deimantas palaiko fizinio ir Dvasinio pasaulių, kūno ir Dvasios darną.
Iš šio kristalo gali būti gaminami pakabučiai ir auskarai. Jie harmonizuos abu smegenų pusrutulius, gaivinamai veiks protą, skatins Šviesos pritekėjimą į Jūsų sistemas.
Tokį kristalą galima derinti su boji, meteoritais, tektitais, kuncitu, hidenitu, berilais.
Herkimerio deimantų nereikėtų nešioti labai jautriems žmonėms, nes jo energija jiems gali būti per aštri.
*Aprašymas parengtas pagal I. Ilgevičienės „Akmenų knyga arba žingsnis į platesnį suvokimą“, 2018.