

Gintaras – tai fosiliniai sakai, randami Baltijos ir Šiaurės jūrų pakrantėse. Pasaulyje randama apie 150 fosilinių sakų rūšių. Mokslininkai susitarė gintaru vadinti tuos fosiliniu sakus, kurie turi gintaro arba kitaip vadinamos sukcinitinės rūgšties. Toks gintaras susiformuoja iš tam tikros pušų rūšies ir vadinamas sukcinitu. Jo sudėtyje yra 3-8 proc. gintaro rūgšties. Cheminė formulė C10H16O kietumas 2-2,5.
Spalvinė gama – įvairių spalvų geltonas, rausvas, raudonas, beveik bespalvis, pieniškai baltas, dramblio kaulo spalvos, melsvas, juodas, žalsvas.
Dar priešistoriniais laikais gintaras buvo naudojamas papuošalams ir kultiniams objektams gaminti. Iš jo buvo gaminami amuletai, talismanai, smilkalai.
Gintaro tema – apvalymas, o funkcija - apvalyti nuo visko, kas nenatūralu.
Dabartinis žmogus gyvena pačio sukurtame sintetiniame pasaulyje. Daugelis tapo ir patys tokie: sintetinės netikros šypsenos, suvaidinti jausmai, svetimas, nuo kažkieno nusižiūrėtas gyvenimas... Gintaras skatina savaip ieškoti natūralumo savyje ir savo aplinkoje, skatina mylėti gamtą, ją suprasti ir tausoti. Žadina tikrumą ir nuoširdumą santykiuose, drąsą atsiverti ir su džiaugsmu priimti tai, ką duoda ši diena čia ir dabar. Todėl kuo toliau, tuo labiau gintarą turėtų pamėgti žmonės, propaguojantys sveiką ir ekologišką gyvenseną, siekiantys tikrumo ir natūralumo.
Gintaras lengvas energetiškai. Tas lengvumas natūralus ir plastiškas, švelniai apsupantis ir liūliuojantis žmogų taip kaip daro rami jūra. Gintare tos jūros gilumas, sumišęs su lengvumu srūvant, tačiau kartu ir susikaupimas į visumą, įnyrant į jūros gelmę. Žmogui, kuris apsivalęs, gintaras gali lengviau padėti virsti tuo lašeliu jūroje, smiltele pajūryje: viskuo ir niekuo. Toks yra gintarinis apsivalymas. Net jei žmogus nesiekia ir nė nemano siekti jokių dvasios aukštumų, gintaras jį atpalaiduoja, sušildo širdį, ramina nervų sistemą, apvalo mintis ir emocijas.
Ne visų rankose pabunda gintaras. Kuo žmogus natūralesnis ir tikresnis, tuo daugiau jam gali atsiverti gintaras.
Mineralų terapijoje gintaras valo ir pakrauna visas čakras, visus energetinius kūnus, apvalo meridianus. Absorbuoja neigiamą energiją ir skatina gijimo procesus. Idealiai tinka įvairiems masažams, vonioms ir kosmetikai.
Poveikis dvasiai: tikrumas, kryptingas lengvumas ir laisvumas, kylantis iš vidinio Aš pajautos. Švelnumas, nuolaidumas, kartu ir pasitikėjimas savimi.
Poveikis protui: ramina ekscentriškumą, skatina kūrybingumą, slopina pasipriešinimą, ramina perdėtą atsakomybės jausmą, prisirišimus, padeda neskubant priimti sprendimus, neprisiimti primetamų užduočių, pažadų ar įsipareigojimų, suteikia galimybę pailsėti ir nepertemti nervų sistemos net dirbant.
Poveikis emocijoms ir psichikai: ramina chaotiškumą, nervingumą, depresiją, išskirtinumo jausmą, susikaustymą, siekį atrodyti pagal susikurtą modelį. Atpalaiduoja, ramina nuoskaudas, vienatvės jausmą, pavydą, pyktį, irzlumą ir įtampą. Geltoną matinį gintarą gali nešioti net psichikos ligoniai.
Poveikis kūnui: veikia skydliaukę, vidines ausis, nervų audinius. Naudingas esant centrinės nervų sistemos ir smegenų sutrikimams, virusinėms ligoms. Skatina medžiagų apykaitą, gerina endokrininės sistemos veiklą. Tinka nuo baimių ir atminties praradimo. Teigiamai veikia skrandį, blužnį, kepenis, inkstus, tulžies pūslę, sąnarius, stiprina gleivines ir skatina žaizdų gijimą. Palengvina dantų augimą mažiems vaikams.
Turi didžiulę medicininę reikšmę – tai universalus organizmo valytojas, valantis net astralinius šlakus. Teigiamai veikia širdį, gerklę, kvėpavimo takus, padeda esant nervinio pobūdžio alergijoms, odos, plaučių ligoms, artritui, reumatui bei valo limfą (vanduo su gintaru).
Poveikis išorei:
- Sveikata, ilgaamžiškumas, sėkmė šeimoje, motinystėje ir kasdieniuose, pastovi ir saikinga gerovė;
- Apsaugo savo šeimininką bet kurioje situacijoje savo lauku, kuris pradeda dirbti dar prieš neigiamoms įtakoms patenkant į šeimininko aurą;
- Pildo norus, tačiau svarbu sutelkti savo mintis kryptingai, nes jei šeimininkas jų turės per daug, gintaro energija išsibarstys ir jo pagalbos galima nepajausti;
- Sustiprina energetinį lauką, gerai veikia sveikatą ir bendrąją energetiką;
- Uždegtų gintarėlių dūmais apvalomi namai, patalpos, ligonis, kūdikis ar tiesiog įtampą patiriantis žmogus.
Kas gali nešioti gintarą?
Gintaras itin myli natūralius, tikrus žmones, kurie nesidangsto kaukėmis ir nesislepia po įvaizdžiais, kurie stiprūs tuo, kad moka ir nebijo būti Savimi. Visi, kurie turi bendravimo problemų, linkę į alergijas ir odos ligas, linkę į depresiją ir savižudybę, visi kuriems sunku atsipalaiduoti ir pailsėti arba patiriantiems stresus ir įtampą, itin judrūs žmonės, pavargstantys nuo savo judrumo.
Įsileisdami gintarą į savo biolauką pajausite jame glūdinčią jūros gelmę ir jos bangų žaismą bei sustingusią Saulės šilumą.
*Aprašymas parengtas pagal A. Ilgevičienės „Raktas į akmenų karalystę“, 2019.